3
Rapid
Dandea 87' Balan 60' 52'

Asa am trait Academica Clinceni - Rapid

Ultimul meci al etapei a 15-a din CASA Liga 1 le-a adus fata in fata pe Academica Clinceni si Rapid, luni seara, de la ora 20:30.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
Academica - 4.00 | Egal - 3.30 | Rapid - 2.00

22:30

87'

Gol Dandea!

Rapid trece la conducerea prin reusita lui Dandea dupa o centrare din corner.

79'

Ionita nu mai poate continua din cauza unei accidentari. Intra Marzouk la Rapid.

60'

Gol Balan!

Rapid egaleaza pentru a doua oara si tot din lovitura de la 11 metri. Acelasi Balan a transformat.

56'

Gol Cascini!

Sapunaru nu se intelege cu Moldovan, profita Cascini si trimite in poarta goala pentru 2-1.

52'

Gol Balan!

Din a doua incercare Adrian Balan marcheaza de la punctul cu var. 1-1 pe tabela.

51'

Ureche apara lovitura de la 11 metri executata de Balan. Lovitura se repeta dupa ce mai multi jucatori ai gazdelor au patruns in careu.

49'

Ionita obtine lovitura de la 11 metri in duel cu portarul Ureche.

46'

Ionita si Ilie la Rapid. Au iesit Alami si Stahl, extrem de modesti in prima repriza.

21:23

Pauza in meciul din Stefan cel Mare. Academica Clinceni la 45 de minute distanta de prima victorie a sezonului.

42'

Sapunaru reia cu capul spre poarta. Minge retinuta de Ureche.

42'

Sut in zidul ilfovenilor. Mingea e respinsa in corner.

40'

Pashov il opreste prin fault pe Alami in marginea careului.

31'

Gol Ventura!

Moldovan apara lovitura de la 11 metri, insa mingea ramane in careu si Ventura venit din spate o trimite in poarta pentru 1-0.

28'

Moldovan iese tarziu din poarta la patrunderea lui Omoh si-l faulteaza pe acesta. Penalty pentru Academica Clinceni.

27'

Corner pentru ilfoveni ramas fara rezultat.

20'

Sut de la distanta incercat de Alami. Mingea trece departe de poarta.

17'

Atac al Rapidului fara rezultat dupa un fault obtinut de Balan in propria jumatate.

6'

Alami obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

0'

Academica: Ureche - Pashov, Bilali, Patriche, Parvulescu - Ventura, Moulin - Ion, Cascini, De Amorim - Omoh.

Rapid: Moldovan - Belu, Sapunaru, Dandea, Morais - Sefer, Albu, Crepulja, Alami - Stahl, Balan.

12:14

Avancronica

Ilfovenii au primit cel putin un gol in 13 dintre precedentele 14 meciuri disputate in campionat din postura de gazde.

Rapid este neinvinsa in acest sezon pe teren advers, gruparea bucuresteana inregistrand  trei victorii si trei rezultate de egalitate. Mai mult, a inscris cel putin un gol in fiecare dintre cele sase deplasari.

Cele doua echipe se vor confrunta in premiera pe prima scena.