2
0
Gaz Metan

Asa am trait Academica Clinceni - Gaz Metan Medias

Etapa a 5-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu meciul Academica Clinceni - Gaz Metan Medias (14:45).

16:39

90'

Inca o sansa uriasa pentru Gaz Metan. Idrisa reia incredibil pe langa poarta din 2-3 metri singur cu portarul.

90'

Ocazie de gol pentru Gaz Metan dupa o centrare din lovitura libera.

69'

Gol Patriche!

Centrare din corner si Patriche marcheaza cu capul pentru 2-0.

64'

Un gol venit contrar cursului jocului, cei de la Gaz Metan dominand startul reprizei secunde.

61'

Gol Cebotaru!

Cebotaru (35 ani) deblocheaza tabela cu un sut din marginea careului.

15:32

Nimic la nimic dupa primele 45 de minute.

37'

Actiune periculoasa a oaspetilor. Gazonul i-a jucat insa o festa lui Cardoso.

19'

Lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat. Cebotaru a trimis in zid.

15'

Baco intervine decisiv in careu asupra lui Boiciuc. Lovitura de la colt pentru gazde.

1'

A inceput meciul de la Clinceni.

0'

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, Dobrescu - Cebotaru, F. Gardoş - Sandu, L. Dumitriu, C. Dumitriu - Boiciuc.

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Trif - Droppa, R. Deaconu - Ciocan, Chamed, Velisar - D. Cardoso.

13:18

Avancronica

Academica şi Gaz Metan s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în ediţia precedentă.

Sibienii s-au impus în ambele meciuri din sezonul regulat, 2-1 la Mediaş (marcatori Sergiu Buş, Nicolao Dumitru Cardoso / Răzvan Patriche) şi 3-2 la Clinceni (Nasser Chamed, Ioan Hora, Sergiu Buş / Jakub Vojtus dublă).

Ilfovenii sunt fără victorie în ultimele șapte meciuri de campionat, interval în care au reuşit doar trei remize.