1
Farul
Grameni 57'

Așa am trăit Hermannstadt - Farul

Vedeți aici cele mai importante faze din meciul Hermannstadt - Farul, partidă din prima etapă a noului sezon de Liga 1.

20:31

Final de partidă.

80'

Farul aproape de golul doi prin Rivaldinho. Singur cu portarul, atacantul brazilian a lobat mingea direct pe transversală.

75'

Buzbuchi reține șutul lui Iancu din interiorul careului în poziție de unu la unu.

65'

Biceanu aproape de egalare cu o lovitură de cap. Buzbuchi a respins în bară!

61'

Găman a reluat cu capul pe lângă poartă dintr-o poziție ideală.

57'

Gol Grameni!

Borgnino întoarce mingea în careu pentru finalizarea lui Grameni. Farul, echipă fără opt titulari, deschide scorul la Sibiu.

53'

Ocazie uriașă ratată de Alhassan singur cu portarul. Acesta s-a complicat în căutarea unei finalizări de efect.

46'

Repriza debutează cu o mare ocazie pentru Hermannstadt. Paraschiv scapă în careu, îl depășește pe Buzbuchi, dar mingea trimisă este respinsă de Queiros de pe linia porții.

46'

Istvan Kovacs fluieră startul reprizei a doua.

19:25

0-0 după primele 45 de minute.

45'

Galben încassat și de Gustavo Marins, unul dintre stoperii celor de la Farul.

45'

Borgnino reia pe lângă poarta oaspeților.

45'

Ocazie pentru Hermannstadt ratată de Neguț. Acesta a scăpat singur cu portarul, dar a tras pe direcția lui Buzbuchi.