Epilogul etapei a 15-a s-a disputat la Sibiu între echipa locală Hermannstadt și CFR Cluj.

Neguț marchează din nou, dar golul e anulat de o semnalizare de la margine.

64'

Sota (Hermannstadt).

62'

Gol Neguț !

Hermannstadt deschide scorul cu un exterior al lui Neguț din interiorul careului.

52'

Butean trage de la distanță cu pământul. Mingea iese în afara careului.

46'

Începe repriza secundă.

21:48

Andrei Chivulete trimite echipele la vestiare. 0-0 la pauză între Hermannstadt și CFR.

45'

Bîrligea nu prinde poarta cu o lovitură de cap după un corner.

43'

Alhassan scapă spre poartă în zona centrală, dar este blocat în momentul șutului.

41'

Krasniqi se demarcă în careu și trage pe lângă poartă. E cea mai mare ocazie de până acum.

35'

Neguț reia cu capul peste poartă.

18'

Șansă de gol și pentru Hermannstadt. Jipa trage din marginea careului și Sava respinge în corner.

13'

Căbuz trage la colțul lung din interiorul careului. Mingea e respinsă de Căbuz în corner.

1'

Hermannstadt: Căbuz - Medina, Găman, Bejan, Butean - Balaure, Mino, Alhassan, Jipa - Paraschiv, Neguț.

CFR Cluj: Sava - Kresiv, Ajeti, Ilie - Krasniqi, Muhar, Tachtsidis, Avounou, Camora - Bîrligea, Otele.