1
Dinamo
Ivanovski 84'

Asa am trait Gaz Metan - Dinamo 2-1

Liga 1 a revenit in prim plan dupa meciurile echipei nationale cu etapa a 12-a. Primul meci s-a disputat, vineri seara, la Medias, intre echipa locala Gaz Metan si Dinamo.

22:22

Final de meci.

90'

Faza se incheie cu un sut pe langa poarta. Filip ii solicita arbitrului sa-i arate ceasul, dar acesta a lasat chiar mai mult decat cele trei minute suplimentare anuntate initial.

90'

Corner pentru Dinamo la ultima faza a meciului.

84'

Gol Ivanovski!

Dinamo reduce din diferenta prin Ivanovksi dintr-o lovitura de la 11 metri.

79'

Deaconu, marcatorul celor doua goluri, ii lasa locul in teren lui Chamed.

76'

Ocazie pentru Dinamo prin Ivanovski. Acesta a luftat in careu la eroarea lui apararii gazdelor.

47'

Esanu retine sutul lui Deaconu.

46'

Moldoveanu in locul lui Sorescu la Dinamo.

46'

21:17

Adrian Cojocaru a pus capat primei reprize. 2-0 pentru Gaz Metan dupa dubla lui Deaconu.

45'

Sorescu trimite pe langa poarta din marginea careului. Cea mai importanta ocazie pentru Dinamo in aceasta repriza.

38'

Gol Deaconu!

Inca un gol senzational reusit de acelasi Ronaldo Deaconu. Un stang din afara careului.

37'

Sut senzational reusit de Ronaldo Deaconu cu piciorul stang de la peste 25 de metri.

22'

Esanu se opune golului la sutul lui Deaconu spre coltul scurt.

10'

Actiune rapida a gazdelor. Deaconu finalizeaza din alergare cu sut pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Medias.

19:54

Avancronica

O singura victorie au obtinut medisenii in ultimele zece meciuri din campionat, 2-1 in deplasare cu Rapid.

Dinamo n-are niciun succes in deplasare pana acum si nici n-a marcat vreun gol (0-16 golaveraj).

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 33 de ori in principala competitie interna, de opt ori au castigat mediesenii, de 18 ori s-au impus dinamovistii, iar alte sapte meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Gaz Metan gazda: 17 jocuri - 7 victorii Gaz Metan - 4 remize - 6 succese Dinamo.

19:53

Gaz Metan: Vâlceanu - Moura, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, F. Junior - Horşia, Deaconu, Grădinaru - Sarr. Antrenor: Ilie Poenaru.

Dinamo: Eşanu - Creţu, Pinto, Popa, Filip - Itu, Răuţă, Matei - Sorescu, Ivanovski, Torje. Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitri: Adrian Cojocaru (centru) - Vladimir Urzica, Marius Badea (asistenti). Arbitru de rezerva Ionut Coza.