Gaz Metan - Academica Clinceni 1-1. Punct obtinut de gazde in inferioritate numerica

Echipele Gaz Metan Medias si Academica Clinceni au jucat, sambata, la o ora la care de regula se disputa partide din al doilea esalon.

S-a terminat egal, 1-1, dupa ce oaspetii au deschis scorul prin bulgarul Chunchukov in minutul 53, iar gazdele au egalat pe final de meci prin Sambou dupa o faza fixa.

Doua goluri marcate pe fondul unor erori in defensivele celor doua echipe.

Gaz Metan Medias a ramas in inferioritate numerica din finalul primei reprize, minutul 45, cand Baco a primit cartonasul rosu direct pentru un fault in postura de ultim aparator.

Gaz Metan: Pleşca – Butean, Baco, Yuri, Trif – Aleceus, Deaconu – Costea (Ze Manuel '14), Chamed, Horşia (Niţu '78)- Valente (Sambu '78). Antrenor: Jorge Costa

Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Jutric, Pariche, Dobrescu – Longher (Ad. Popa '18), Ventura, Moulin (Cebotaru '82), Andronic – Chandarov (Rusescu '46), Chunchukov (Markovic '75). Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Ze Manuel '47, Valente '66, Deaconu '90/ Ventura '3, Moulin '35, Achim '66.

Cartonaş roşu: Baco '45.

Arbitru: Istvan Kovacs.