3
FC Voluntari
Dumiter 90' Sigurjonsson 85' Aliji 78'

Așa am trăit FCU Craiova 1948 - FC Voluntari. Barajul din playout pentru Conference League

Echipele FCU Craiova 1948 și FC Voluntari s-au înfruntat în meci direct pentru șansa de a continua visul european.

Partida se dispută la Craiova, pe terenul formației care a încheiat pe primul loc în playout.

FC Voluntari joacă acest baraj chiar dacă a terminat pe trei, profitând de faptul că cei de la Petrolul n-au primit licență pentru cupele europene.

Este al cincilea duel direct între FCU Craiova 1948 și FC Voluntari în actualul sezon. Trei au fost în campionat și unul în Cupa României Betano.

22:54

FCU Craiova așteaptă ultima etapă din playoff pentru a vedea cu cine va juca finala de Conference League. Va fi CFR Cluj sau rivala locală din Craiova.

Penalty
P

5-4
Ganea trage impecabil și califică pe FCU Craiova în finala barajului de Conference League.

P

Ratare!
Paz (Voluntari) trage în bara transversală!

P

4-4
Zanfir menține pe FCU Craiova în această loterie. Se intră în prelungiri și aici.

P

3-4
Dumiter trage în forță și marchează.

P

3-3
Sidibe îl învinge pe Popa. Execuție perfectă!

P

2-3
Matricardi o pune aproape de vinclu.

P

Ratare!
Popa apără șutul lui Asamoah (FCU Craiova).

P

Ratare!
Armaș (Voluntari) trimite în bară.

P

2-2
Baeten șutează imparabil cu un șut în plasa laterală.

P

1-2
Gurău a ghicit colțul, dar Răduț a tras impecabil.

P

1-1
Duarte înscrie cu un șut pe jos, în forță.

P

0-1
Sigurjonsson îl învinge pe Gurău.

P

Totul este pregătit pentru loteria de la 11 metri.

Pauza 4
22:38

Câștigătoarea acestui baraj se va decide la loviturile de departajare.

Prelungiri 2
106'

Feșnic fluieră startul ultimelor 15 minute din acest baraj de Conference League.

Pauza 3
22:21

Rămâne 3-3 după prima repriză de prelungiri.

Prelungiri 1
91'

A început prima repriză de prelungiri. FCU Craiova evoluează cu un om în plus.

Pauza 2
21:59

Meciul intră în prelungiri pentru stabilirea primei finaliste a barajului de Conference League.

90'

FCU Craiova urcă în atac și Baeten trage pe portar. A fost ultima fază a meciului.

90'

Gol Dumiter!

Voluntari egalează in extremis la 3-3 prin Dumiter cu capul. Ilfovenii au fost conduși cu 3-0 în minutul 64!

90'

Corner pentru Voluntari la ultima fază a meciului după o eroare a lui Negru.

90'

Contraatac irosit de olteni în trei contra trei. Albu a tras pe lângă poartă din afara careului.

85'

Gol Sigurjonsson!

Se strânge scorul prin Sigurjonsson. Acesta a marcat din penalty.

83'

Cartonas rosu !

Voluntari rămâne în inferioritate numerică. Aliji a luat al doilea galben pentru proteste.

83'

Penalty pentru Voluntari la un henț comis de Danny.

78'

Gol Aliji!

Albanezul Aliji îl învinge pe Gurău cu un șut din afara careului.

64'

Gol Chițu!

Matricardi respinge greșit până în picioarele lui Bauza, acesta continuă cu Chițu în careu și se face 3-0!

60'

Gol Baeten!

În plin avânt ofensiv al ilfovenilor cei de la FCU Craiova dau lovitura pe contraatac prin William Baeten după o fază de contraatac. Baeten a șutat din afara careului pe direcția portarului, Popa respingând în propria poartă. Un gol de portar, fără doar și poate!

58'

Minge trimisă periculos prin fața porții gazdelor. Le-a trecut pericolul pe la ureche celor de la FCU Craiova.

57'

Lovitură liberă pentru Voluntari din preajma careului advers.

53'

Centrare în careul gazdelor. Mingea e respinsă de Negru în corner.

47'

Început mai bun de repriză pentru ilfoveni.

46'

Start de repriză secundă.

20:50

FCU Craiova intră cu 1-0 la pauză.

36'

Gol Chițu!

FCU Craiova deschide scorul prin Aurelian Chițu. O gafă comisă de Matricardi care a vrut să respingă și nu a făcut decât să-l lase pe Chițu cu poarta goală.

30'

Florea trage la poartă de la distanță. Mingea mușcă din gazon și Gurău respinge în lateral.

22'

Tentativă de contraatac a ilfovenilor prin Damașcan și Florea.

14'

Chițu reia cu capul pe poartă din șase metri după o centrare din lovitură liberă.

6'

Șutul lui Bauza aduce cornerul pentru FCU Craiova.

1'

Start de partidă la Craiova. Vorbim practic de o semifinală a barajului pentru ultimul loc în Conference League.

19:59

FCU Craiova 1948: Gurău - Negru, Duarte, Danny, Mascarenhas - Achim, Albu, Baeten, Bauza, Bahassa - Chițu.

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armas, Aliji - Meleke, Rață - Lopes, Sigurjonsson, Damașcan - Florea.