2
Univ. Craiova
Baiaram 77' Mitriță 71'

Așa am trăit FCU 1948 - Universitatea Craiova

Am transmis live text în această pagină derby-ul din Bănie dintre FCU 1948 și Universitatea Craiova. Partida a fost live text în această pagină.

FCU 1948 a obținut o singură victorie în cele opt jocuri din acest an calendaristic, 2-1 cu Dinamo. În rest are o remiză şi şase înfrângeri.

Universitatea Craiova este neînvinsă în precedentele şase etape, interval în care a înregistrat trei succese şi trei rezultate de egalitate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de cinci ori, de trei ori s-au impus oaspeţii din această rundă, un joc a fost câştigat de gazdele de astăzi, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Meciul marchează a zecea revenire a italianului Nicolo Napoli pe banca celor de la FCU.

90'

Câmpanu ratează unu la unu cu portarul Popa.

77'

Gol Baiaram!

Centrează Câmpanu din corner și Baiaram înscrie cu capul de lângă Achim.

77'

Ivan șutează de la distanță, respinge Popa.

71'

Gol Mitriță !

Universitatea Craiova egalează printr-un lob al lui Mitriţă. De remarcat și pasa lui Bancu.

68'

Replică cei de la FCU prin Bauza. Mingea ocolește de puțin poarta.

65'

Mateiu trage de la distanță pe lângă poartă.

59'

Bauza aproape de golul de 2-0.

56'

Galben încasat de Mateiu pentru un fault asupra lui Baeten.

50'

Baiaram apare la bara a doua și nu reușește să marcheze după un corner executat de Mitriță.

50'

Mitriță trimite în careu de unde mingea e respinsă cu capul.

49'

Lovitură liberă obținută de Ivan.

46'

S-a reluat partida.

21:38

Pauză la Craiova în derby-ul Băniei.

45'

Gol Chițu!

FCU deschide scorul prin Aurelian Chițu în minutul 45+4. Al 10-lea gol marcat de Chițu în actualul sezon.

44'

Ocazie pentru FCU la reluarea lui Baeten. Parada lui Popescu menține tabela în echilibru.

27'

Robert Popa respinge spectaculos la șutul lui Baiaram.

24'

Șutul lui Bauza este deviat în corner.

13'

Mitriță caută poarta cu un șut din lovitură liberă. Mingea se duce peste poartă.

6'

Este rândul peluzei celor de la Universitatea Craiova să arunce o ploaie de torțe pe teren. Meciul este din nou oprit.

4'

S-a reluat meciul cu o aruncare de la margine pentru cei de la Universitatea Craiova.

3'

Jucătorii celor două echipe au rămas pe teren în așteptarea liniștirii spiritelor.

1'

Marcel Bîrsan oprește meciul după doar câteva zeci de secunde din cauza torțelor aruncate în teren de ultrașii celor de la FCU.