1
Sepsi
Matei 32'

Așa am trăit FCU 1948 - Sepsi

Etapa a 17-a din Liga 1 a continuat, luni, de la ora 17:30, cu meciul FCU 1948 - Sepsi Sf.Gheorghe. Partida a fost live text în această pagină.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de şase ori în principala competiţie internă, de patru ori s-au impus oaspeţii din această rundă, un joc a fost câştigat de craioveni, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Unicul succes din contul craiovenilor a venit pe 30 august 2022: FCU 1948-Sepsi 1-0, gol înscris de Sekou Sidibe.

19:22

Final de partidă.

90'

Gol Lacroix!

Centrare în fața porții și puternicul Lacroix înscrie cu capul. A doua pasă decisivă oferită de Chițu în acest meci.

87'

Bauza apare la finalizare, dar nu reușește să reia decisiv.

72'

Niczuly scoate in extremis lovitura de cap a lui Blănuță.

69'

Ocazie incredibilă ratată de Blănuță. Scăpat singur cu portarul încearcă o scăriță și mingea lovește bara!

63'

Bauza revine la FCU după două luni de absență. A intrat în locul lui Baeten. Modificare și la Sepsi, cu Damșcan în locul lui Aganovic.

56'

Baeten ajunge în poziție de finalizare și trage peste poartă.

54'

Mascarenhas (FCU) este avertizat pentru proteste.

53'

Ocazie mare ratată de Achim. Șut direct în portarul Niczuly.

52'

Blănuță primește cu spatele la poartă. Se întoarce și trage pe jos în brațele lui Niczuly.

49'

Ocazie mare ratată de gazde prin Chițu. Șut cu stângul din 6-7 metri direct peste poartă.

46'

18:16

1-1 la pauză între FCU și Sepsi.

42'

Gurău scapă mingea centrată de Ștefănescu și Safranko e aproape de o reluare decisivă.

32'

Gol Matei!

Sepsi restabilește egalitatea prin Cosmin Matei. Acesta l-a învins din a doua încercare pe Ion Gurău.

22'

Adnan Aganovic (Sepsi) este primul jucător avertizat în acest meci.

10'

Gol Blănuță!

FCU 1948 începe mai bine și deschide scorul prin Vladislav Blănuță. Finalizare din câțiva metri la pasa lui Aurelian Chițu.