1
FC Voluntari
Damascan 24'

Asa am trait FCU 1948 - FC Voluntari

Etapa a 26-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul FCU 1948 - FC Voluntari, partida care a fost live text in aceasta pagina, de la ora 20:00.

FC Voluntari a castigat toate cele trei dispute cu FCU 1948 in Liga 1.

In tur, pe 16 septembrie 2022, ilfovenii castigau la limita pe teren propriu, cu 1-0, prin golul lui Droppa.

Oltenii sunt neinvinsi in ultimele trei meciuri disputate in campionat pe teren propriu.

FC Voluntari are o singura victorie in precedentele 11 deplasari, 1-0 la Botosani, pe 4 noiembrie 2022.

21:56

72'

Gurau respinge cu o mana din fata lui Damascan. Practic i-a luat mingea de pe cap atacantului oaspetilor.

63'

Nemec aproape sa-si ia revansa dupa autogolul de mai devreme.

61'

Cartonas galben Nemec!

Cei de la FCU trec la conducere dupa un corner. Nemec a reluat in propria poarta pentru 2-1. Un autogol de generic.

54'

Gol Bahassa!

Craiova egaleaza prin Bahassa.

48'

Nemec intra dur la Mascarenhas. Nici macar cartonas galben pentru atacantul slovac de la Voluntari. Sa nu uitam ca exista si VAR in Liga 1.

46'

Marcel Barsan fluiera reluarea partidei. O modificare la gazde, cu Paramatti in locul lui Negru.

20:48

Pauza in Banie. Voluntari intra cu avantaj la cabine, 1-0.

45'

Senzationala dubla parada din partea lui Gurau la reluarile lui Nemec si respectiv Matricardi.

24'

Gol Damascan!

FC Voluntari deschide scorul. Marcelo Lopes trimite in fata portii pentru bara a doua unde apare Damascan. Acesta reia decisiv in poarta.