FCU 1948 – Dinamo 1-1. Oltenii au egalat în minutul 90

Echipele FCU 1948 și Dinamo București au remizat, scor 1-1, în etapa a 5-a din playout.

”Câinii” din Ștefan cel Mare au deschis scorul cu două minute înaintea pauzei prin Milanov din pasa lui Gregorio cu un șut din interiorul careului la colțul scurt.

FCU a trecut pe lângă egalare la opt minute după pauză, când portarul Golubovic a respins la reluarea lui Padula.

În cele din urmă gazdele au restabilit egalitatea, în minutul 90, prin Blănuță care a punctat cu capul din centrarea lui Baeten.

Un rezultat în urma căruia FCU 1948 rămâne pe ultimul loc în clasament, fără victorie după cinci etape de playout.

Caseta tehnică

FCU 1948: Gurău – Compagnucci (R. Negru 46), Lacroix, Lekiatas, Padula - D. Albu (V. Achim 46), V. Pop (Bahassa 70) – Sidibe (Dragu 83), Baeten, Jibril (Bauza 46 - Blănuţă. Antrenor: Eugen Trică.

Dinamo: Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - De Moura, Milanov (D. Iglesias 78), Gnahore, Pavicic (N. Roşu 78), Borduşanu (Amzăr 66) – Hakim Abdallah (Selmani 67), Goncalo Gregorio (Politic 54). Antrenor: Zeljko Kopic.

Cartonaşe galbene: Lekiatas 71 / Borduşanu 6

Arbitri: Adrian Cojocaru - Alexandru Cerei, Alexandru Vod