1
0
Sepsi

Așa am trăit FCSB - Sepsi

Liderul FCSB a primit vizita celor de la Sepsi, duminică seara, de la ora 20:45, în etapa a 25-a din Liga 1. Meciul a fost live text în această pagină.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 19 ori, de 11 ori au câştigat roş-albaştrii, de două ori s-au impus covăsnenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

În tur, FCSB a câștigat cu 5-2, prin golurile marcate de Șut, Olaru, Coman, Oct.Popescu și Djokovic. Pentru covăsneni au punctat Safranko și Alimi.

Formaţia antrenată de Elias Charalambous are cele mai multe meciuri cu gol marcat, 22 de partide din 24.

14.957 spectatori / meci este media înregistrată acasă de FCSB în sezonul actual, gruparea bucureşteană fiind lideră în topul spectatorilor.

22:38

Final de partidă.

82'

Oroian vede primul galben al meciului.

79'

Dublă ocazie pentru FCSB. Luis Phelipe rămâne singur cu Niczuly, dar portarul lui Sepsi apără senzațional. Faza a continuat cu mingea ajunsă la Alhassan care trimis peste poartă.

73'

Safranko primește cu spatele la poartă. Se întoarce și trage mult peste.

73'

Rondon în locul lui Aganovic la Sepsi.

64'

Ovidiu Popescu intră în locul lui Miculescu, accidentat.

61'

Dumitrescu, accidentat, îi lasă locul lui Varga.

52'

Târnovanu iese greșit pe o centrare. Scapă in extremis de gol.

46'

Luis Phelipe în locul lui Coman.

46'

Start de repriză secundă.

21:32

1-0 pentru FCSB la pauză.

45'

Un minut de prelungire.

45'

Târnovanu reține o minge deviată de Kecskes la un corner.

32'

Safranko aproape de gol. Șterge mingea cu capul pe lângă poartă.

29'

Ngezana reia cu capul pe lângă poartă.

26'

Niczuly se opune golului la o fază unu la unu cu Miculescu.

18'

Gol Băluța!

FCSB deschide scorul prin Alexandru Băluță. Șut din interiorul careului la colțul lung.