1
0
Petrolul

Așa am trăit FCSB - Petrolul

Am transmis live text în această pagină meciul FCSB - Petrolul Ploiești din etapa a 29-a, duminică, de la ora 20:30.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 95 de ori, de 55 de ori s-au impus „roş-albaştrii" bucureşteni, de 20 de ori au câştigat prahovenii, iar alte 20 de partide s-au terminat la egalitate.

Petrolul n-a mai învins FCSB din 2015, când a fost un 1-0 pe terenul formației bucureștene.

Sezonul precedent FCSB a câștigat ambele dispute cu Petrolul, 2-0 în deplasare și 4-1 pe teren propriu.

În tur, cele două echipe au remizat scor 2-2.

22:28

Final de partidă.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

85'

Grozav trage mult peste poartă din lovitură liberă.

85'

Țicu trage pe poartă, dar acolo e Târnovanu.

75'

Minge pentru Băluță care trage în plasa laterală.

68'

Coman ajunge târziu la pasa lui Phelipe.

61'

Isfan trece aproape de o minge centrată de Țicu în fața porții gazdelor.

53'

Intrat la pauză, Radaslavescu nu mai poate continua și solicită schimbarea.

46'

Gol Phelipe !

Se reia jocul și la prima fază de atac Luis Phelipe marchează pentru FCSB

21:20

0-0 la pauză.

45'

Galben pentru Ngezana și Grozav.

45'

Alhassan reia în transversală după o centrare din corner.

45'

Ocazie pentru FCSB la șutul lui Coman din lovitură liberă. Zima scoate peste poartă.

41'

Petrolul aproape de gol prin Berisha.

34'

Al patrulea corner pentru FCSB. Dawa ratează lovitura de cap.

28'

O șansă venită din senin de care FCSB n-a profitat.

26'

Alhassan primește de la un adversar și trage pe lângă poartă.

23'

Coman trimite pe colțul lung și Dawa reia pe lângă poartă.

22'

Huja are prim planul la o minge pentru Miculescu. Corner pentru FCSB.

13'

Coman ia o fază pe cont propriu, dar ratează pasa decisiva.

1'

Start de meci pe Arena Națională.

19:56

FCSB: Târnovanu - Antwi, Ngezana, Dawa, Radunovic - Alhassan, Șut, Oct.Popescu - Băluță, Miculescu, Coman.

Petrolul: Zima - Meijers, Garutti, Huja, Țicu - Hanca, Seto, Jair - Bratu, Berisha, Grozav.