3
0
Hermannstadt

Așa am trăit FCSB - Hermannstadt

Ziua de sâmbătă s-a încheiat în Liga 1 cu duelul FCSB - Hermannstadt, pe Arena Națională, partidă live text în această pagină de la ora 20:00.

Palmaresul este net favorabil echipei FCSB, care a câștigat șase din cele nouă confruntări de până acum contra sibienilor de la Hermannstadt.

Echipa pregătită de Marius Măldărășanu are o singură victorie în palmares contra FCSB, alte două meciuri terminându-se la egalitate.

FCSB n-are nicio victorie în ultimele două etape, dar chiar și așa a rămas la șefia clasamentului. Hermannstadt le-a învins pe CFR Cluj și Universitatea Craiova, două dintre echipele de pe podium, și aspiră la un loc în playoff când sezonul regular se va fi încheiat.

Meciul tur s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, prin golurile marcate de goluri înscrise de Balaure, Paraschiv, respectiv Compagno - dublă.

21:57

Final de partidă.

88'

Intervenție a lui Târnovanu cu piciorul la șutul lui Bucuroiu.

87'

Centralul Andrei Chivulete revine asupra deciziei si anulează decizia de penalty.

86'

Penalty pentru FCSB la un fault asupra lui Coman. Intervine VAR-ul, faultul fiind la limita careului.

80'

Căbuz intervine decisiv în fața lui Radaslavescu.

58'

Gol Coman !

FCSB se desprinde la 3-0 prin golul lui Florinel Coman. Acesta a profitat de o reducere respingere greșită și a punctat din interiorul careului.

46'

Start de repriză secundă.

20:50

FCSB intră cu 2-0 la pauză.

45'

Gol Olaru!

FCSB își dublează avantajul prin același Olaru. Șut cu stângul din afara careului.

41'

Căbuz respinge cu o mână în corner.

23'

Gol Olaru!

Băluță centrează pe prima bară și Olaru înscrie cu un șut în forță.

14'

Ocazie la șutul lui Coman din afara careului. Scoate Căbuz în corner.

10'

Baluță primește în careu și trage în plasa laterală.

3'

Târnovanu respinge șutul lui Jipa din acțiune.

1'

Start de partidă pe Arena Națională.

19:56

FCSB: Târnovanu - Crețu, Ngezena, Dawa, Radunovic - Lixandru, Șut, Olaru - Băluță, Oct.Popescu, Coman.

Hermannstadt: Căbuz - Butean, Găman, Stoica, Oroian - Balaure, Murgia, Mino, Jipa - Iancu, Fonseca.