0
0
FC Voluntari

Așa am trăit FCSB - FC Voluntari

Arena Națională a găzduit, duminică seara, meciul FCSB - FC Voluntari în etapa a 13-a din Liga 1. Partida programată de la ora 21:00 a fost live text în această pagină.

FCSB este singura echipă din ediţia curentă care a înscris cel puţin un gol în fiecare dintre cele 12 etape disputate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de nouă ori au câştigat bucureştenii, de trei ori s-au impus ilfovenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă din campionatul României a avut loc pe 12 februarie 2023, FC Voluntari - FCSB 1-2, goluri marcate de M. Lopes, respectiv M. Edjouma (dublă).

22:56

Final de meci.

90'

Bara se opune golului la șutul lui Băluță!

89'

Centrare din corner și Șut reia cu capul peste poartă.

82'

Ocazie și pentru FCSB. Miculescu trage în forță pe poartă. Mingea e respinsă în corner de portar.

80'

Ocazie pentru Voluntari la pătrunderea lui Rață. Mingea trece prin fața porții.

69'

Șut trimite din marginea careului direct pe portar.

65'

Centrare a lui Pantea în careu. Miculescu reia cu capul peste poartă, dar a fost fault în atac.

64'

Miculescu intră în locul lui Compagno.

60'

Contraatac al celor de la FCSB cu Baluță în prim plan. Faza rămâne fără rezultat.

55'

Tavi Popescu șutează din interiorul careului în blocajul unui adversar.

50'

Galben primit de Ovidiu Popescu.

46'

Rotariu schimbat la pauză cu Băluță.

46'

Start de repriză secundă.

21:48

0-0 la pauză pe Arena Națională.

34'

Armaș respinge din fața porții mingea trimisă de Compagno.

31'

Compagno reia cu capul în plasa laterală.

21'

Se fluieră fault la duelul dintre Dumiter și Dawa.

20'

Coman trece de Paz, intră în careu, dar își prelungește prea mult mingea.

12'

Crepulja șutează peste poartă.

1'

A început meciul.

20:47

FCSB: 32 Târnovanu - 28 Pantea, 30 Ngezana, 5 Dawa, 33 Radunovic - 16 Lixandru, 8 Șut, 28 Olaru (c) - 29 Rotariu, 9 Compagno, 7 Coman.

FC VOLUNTARI: 88 Jesus Fernandez - 4 Crepulja, 2 Paz, 5 Armaș (c) - 24 Ricardinho - 27 Boboc, 22 Rață, 17 Andrei, 23 Carnat - 77 Nemec, 9 Dumiter.