2
FC Botosani
Ofosu 90'

Așa am trăit FCSB - FC Botoșani

Am transmis live text în această pagină meciul FCSB - FC Botoșani din etapa a 27-a în Liga 1, duminică, de la ora 20:00.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 25 de ori, de 19 ori s-au impus roş-albaştrii bucureşteni, un joc a fost câştigat de către moldoveni, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat a avut loc pe 7 octombrie 2023, FC Botoşani - FCSB 0-1, prin golul înscris de Mihai Lixandru.

22:00

Final de partidă.

90'

Gol Ofosu!

Botoșani nu renunță și revine la un gol pe tabelă. A marcat Ofosu cu un șut deviat din interiorul careului.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

90'

Cartonas rosu !

Olaru este eliminat cu roșu direct după o fază analizată de VAR.

81'

Coman va fi suspendat etapa viitoare cu FC Voluntari.

80'

Coman se ia de gât cu Celea. Ambii jucători primesc galben.

76'

Gol Coman!

Contraatac devastator al celor de la FCSB pornit din propriul careu. Olaru joacă în stânga pentru Tavi Popescu, iar acesta trimite în centru pentru finalizarea lui Coman fără preluare.

75'

Golul este validat și de VAR. Meciul e reluat de la 2-1 pentru gazde.

72'

Gol Dawa!

Băluță trimite în fața porții și Dawa înscrie cu capul.

58'

Coman trimite pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă.

57'

Kaprof vede al doilea galben și este eliminat. Echilibrul numeric este astfel refăcut.

49'

Gol Margiotta!

Golul este validat și tabela arată 1-1.

48'

Faza e analizată de VAR.

47'

Gol anulat oaspeților pentru ofsaid la Margiotta.

46'

Start de repriză secundă.

20:49

Pauză pe Arena Națională.

45'

Băluță nu prinde poarta cu un șut din marginea careului.

39'

Coman trimite peste poartă dintr-o lovitură liberă.

25'

Dublă ocazie pentru FCSB pe contraatac. Băluță e blocat de portar, mingea ajunge la Tavi Popescu și acesta trage în transversală.

16'

La intervenția VAR arbitrul revine și acordă roșu direct lui Antwi pentru fault în poziție de ultim apărător.

15'

Antwi o comite și scapă ieftin doar cu galben.

10'

Coman aproape de dublă. Mingea centrată din corner a lovit bara.

7'

Acesta a primit în adâncime și l-a depășit în duelul unu contra unu pe Dimitrov.

5'

Gol Coman!

FCSB deschide scorul prin Florinel Coman.

1'

Start de partidă pe Arena Națională.

19:28

FCSB: Târnovanu - Antwi, Ngezana, Dawa, Radunovic - Lixandru, Șut, Olaru - Băluță, Oct.Popescu, Coman.

FC Botoșani: Ducan - Dimitrov, Sadiku, Celea, Țigănașu - Filip, Dican, David - Florescu, Enzo Lopez, Kaprof.