0
Univ. Craiova
Rata 50'

Asa am trait FC Voluntari - Universitatea Craiova

Etapa a 27-a a continuat, duminica, cu meciul FC Voluntari - Universitatea Craiova (17:45).

FC Voluntari si Universitatea Craiova s-au mai intalnit de 19 ori in principala competitie interna, de doua ori s-au impus ilfovenii, de 13 ori au castigat oltenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recenta disputa directa din campionat a avut loc pe 30 septembrie 2022, Universitatea Craiova - FC Voluntari 1-1, goluri marcate de Andrei Ivan, respectiv Vitalie Damascan.

FC Voluntari n-a mai castigat de sapte meciuri in Liga 1, de la 3-0 cu Hermannstadt pe teren propriu, in 3 decembrie.

19:45

90'

Popa respinge ezitant mingea centrata de Hanca de la coltul terenului.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

79'

Rivaldinho si Baiaram intra la oaspeti.

65'

Galben incasat de Rata, autorul unicului gol de pana acum.

62'

Hanca centreaza periculos in fata portii. Respinge portarul Popa.

61'

Sansa de gol ratata de olteni dupa reluarea lui Zajkov cu capul. Popa a reusit sa respinga.

50'

Gol Rata!

Centrare din dreapta, Campanu prelungeste fara sa vrea pe spate pana la Rata si acesta nu iarta singur cu Popescu.

46'

A inceput repriza secunda.

18:34

Horatiu Fesnic a fluierat finalul primei reprize. In continuare 0-0 la Voluntari.

39'

Lovitura libera pentru Craiova. Roguljic executa slab si permite adversarilor sa respinga.

23'

Sansa uriara pentru ilfoveni dupa un corner. Ricardinho se trezeste cu mingea in fata la bara a doua si trimite cu capul peste poarta.

20'

Ocazie pentru Voluntari la sutul lui Nemec blocat de Zajkov.

18'

Ricardinho se resimte dupa o minge primita direct in fata de la Ivan.

5'

Lovitura libera pentru Craiova din preajma careului advers. Ramane 0-0, dupa ce gazdele au respins balonul.