FC Voluntari – FCU 1948, scor 0-0, în etapa a 6-a din playout. Gazdele în zece din minutul 24!

Echipele FC Voluntari și FCU 1948 au remizat fără goluri pe terenul ilfovenilor.

Din minutul 24 gazdele de la FC Voluntari au evoluat în inferioritate numerică, după ce Ricardinho a fost eliminat pentru un fault considerat în postură de ultim apărător la Juan Bauza.

Cei de la FCU 1948 au ratat o mare ocazie în minutul 57 la șutul lui Baeten din fața porții, mingea fiind blocată in extremis de portarul Jesus Fernandez.

În minutul 61, Negru a luat o fază pe cont propriu și a tras pe lângă poarta gazdelor de la marginea careului.

FCU 1948 a mai ratat o șansă de gol la reluarea lui Achim din 7-8, Armaș blocând in extremis din fața porții.