2
FCSB
Coman 54' 47'

Așa am trăit: FC Voluntari - FCSB

Etapa a 28-a din Liga 1 s-a încheiat, joi seara, cu meciul FC Voluntari - FCSB. Partida a fost live text în această pagină.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 19 ori, de trei ori s-au impus ilfovenii, de nouă ori au câştigat bucureştenii, iar alte şapte partide s-au terminat la egalitate.

În tur a fost 0-0.

Voluntari n-a mai câștigat acasă din 25 noiembrie 2023, când ilfovenii învingeau campioana Farul, cu 4-2.

FCSB este neînvinsă în ultimele zece deplasări în campionat, înregistrând șase succese și patru remize.

22:54

Se încheie meciul cu victoria celor de la FCSB.

69'

Robert Popescu trece ușor de Crețu și trimite în fața porții. Respinge Radunovic în corner.

54'

Gol Coman!

Coman sprintează spre poartă și aduce FCSB la conducere.

47'

Gol Coman!

FCSB egalează prin Coman cu un șut din interiorul careului.

46'

Trei modificări la FCSB: au intrat Miculescu, Radaslavescu și Alhassan.

46'

S-a reluat jocul.

21:47

Voluntari intră cu 1-0 la pauză.

45'

Centrare în fața porții și Luis Phelipe reia cu capul din cinci metri peste poartă. Probabil nu-l vom mai vedea în partea secundă.

35'

Popescu îl întinde pe Târnovanu cu un șut pe jos.

24'

Coman trimite în bară. Se fluieră ofsaid.

16'

Gol Dumiter!

Dumiter deschide scorul cu un șut din interiorul careului în urma unei faze fixe. Mingea a mai trecut pe la Nemec și Popescu.

4'

Târnovanu respinge în corner.

1'

Start de meci la Voluntari.

0'

FC Voluntari: J.Fernandez - Ricardinho, Turda, Matricardi, Carnat - Rață, Crepulja - Dumiter, R.Popescu, Andrei - Nemec.

FCSB: Târnovanu - Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Phelipe, Șut, Lixandru - Băluță, Oct.Popescu, Coman.