FCSB
Edjouma 79' 45'

Asa am trait Voluntari - FCSB

Arena Anghel Iordanescu din Voluntari a gazduit, duminica seara, duelul dintre echipa locala FC Voluntari si FCSB, in etapa a 25-a din Liga 1.

In tur, cele doua formatii au remizat scor 1-1. David Miculescu a deschis scorul pentru bucuresteni, iar Adam Nemec a adus egalarea ilfovenilor pe final de meci dintr-un penalty.

Meciul de duminica seara este al 18-lea intre FC Voluntari si FCSB. De trei ori au castigat pana acum ilfovenii, de opt ori s-a impus FCSB, iar alte sase meciuri s-au incheiat la egalitate.

FCSB are o singura infrangere in ultimele opt deplasari in campionat, 1-2 pe Cluj Arena cu U Cluj.

O singura victoria a obtinut FC Voluntari in ultimele sapte etape, 3-0 pe teren propriu cu Hermannstadt, in 3 decembrie.

Vedeti meciul LIVE TEXT aici:

21:57

FCSB castiga la Voluntari, cu 2-1, si urca pe locul trei in clasament.

89'

Gol Lopes!

Ilfovenii reduc din diferenta prin Marcelo Lopes. Sut spectaculos din afara careului.

82'

Olaru centreaza in careu unde are loc o ciocnire violenta intre Edjouma si Armas. Mijlocasul celor de la FCSB se alege cu un galben pentru intrare periculoas cu piciorul sus.

79'

Gol Edjouma!

FCSB isi dubleaza avantajul prin acelasi Edjouma. Sut in forta din interiorul careului usor deviat de un adversar.

72'

Patrundere a lui Radunovic in zona centrala. Finalizarea lasa de dorit pentru cei de la FCSB.

65'

Nemec intra in locul lui Radut. Prima schimbare la gazde.

62'

Olaru patrunde in zona centrala si finalizeaza cu sut pe jos. Sansa mare irosita de FCSB.

55'

Galben incasat de Alexandru Vlad (Voluntari).

54'

Prima schimbare a meciului. Cretu intra in locul lui Sorescu la FCSB.

53'

Olaru trimite in fata portii pentru Compagno. Iese portarul Popa si respinge in lateral.

52'

Coman se resimte dupa o intrare tare din lateral prin alunecare.

46'

Partea secunda incepe cu aceleasi efective in teren.

46'

A inceput repriza secunda.

45'

Pauza la Voluntari. FCSB intra cu avantaj la vestiare, scor 1-0.

45'

Olaru a centrat din stanga si Coman a prelungit cu capul pe spate pentru finalizarea lui Edjouma la bara a doua.

45'

FCSB deschide scorul prin Edjouma cu o lovitura de cap la coltul lung.

41'

Coman primeste la marginea careului si suteaza mult pe langa poarta.

28'

FC Voluntari rateaza deschiderea scorului prin Damascan. Mingea trimisa de acesta din interiorul careului musca din bara portii celor de la FCSB.

27'

Ocazie pentru FCSB la mingea trimisa de Sut din afara careului. Mingea a trecut putin pe langa poarta ilfovenilor.

26'

Galben si pentru Meleke. Intrare cu talpa inainte asupra lui Olaru la centrul terenului.

23'

Radut se alege cu galben pentru o lovitura in saritura la un duel cu Sut.

17'

O noua sansa pentru FCSB. Radunovic a centrat din stanga si Edjouma a reluat cu capul pe langa poarta.

16'

Compagno aproape de gol dupa o centrare din dreapta. Italianul reia din cadere pe langa poarta.