FC Voluntari - FC Arges 0-2. Prima infrangere a ilfovenilor dupa sase victorii consecutive

Sursă foto: FC Argeș Facebook

FC Arges a plecat cu toate punctele din confruntarea de la Voluntari si se apropie de zona locurilor din playoff.

Denis Dumitrascu a avut nevoie de doar sapte minute pentru a deschide scorul, in minutul 64, cu un sut de pe linia careului de 16 metri.

Antun Palic a dublat avantajul celor de la FC Arges, cu zece minute inaintea finalului, cand a profitat de o respingere gresita din partea portarului Mihai Popa.

Acesta a fost pus in dificultate de o minge trimisa neglijent acasa de aparatorul lateral stanga Marius Briceag.

FC Voluntari n-a mai pierdut un meci in campionat de la 0-2 in deplasare cu UTA Arad, pe 22 august.

De cealalta parte, FC Arges ajunge la sapte meciuri consecutive fara infrangere in Liga 1.

Interval in care formatia pregatita de Mihai Ianovschi si Andrei Prepelita a adunat cinci victorii si doua remize.

FC Arges urca pe locul sapte in clasament, cu 21 de puncte.

FC Voluntari ramane la cota 24 de puncte stranse in urma celor opt victorii de pana acum.

Inaintea meciului de sambata cu echipa din Trivale, FC Voluntari avea o serie de sase victorii la rand in campionat.

FC Voluntari: Popa – Fl. Achim (Paraschiv ’81), Tamaş (Tavares ’85), Armaş – C. Costin, Raţă, Meleke, I. Gheorghe, Briceag (Vlad ’85) – Nemec (L. Fulop ’70), Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

FC Argeş: Greab – Tofan (Boldor ’86), Turda, Joao Miguel, Latovlevici – Meza Colli, Raynov – Viana (Dumitraşcu ’58), I. Şerban (Palic ’79), C. Dumitru – Isfan (Muşat ’85). Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Lopes ’24, Achim ’42, Armaş ’48 / Raynov ‘52.

Arbitri: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe, Bucsi Imre-Laszlo.