Rapid

Rapid obtine matematic promovarea in Liga 1

Echipa Rapid Bucuresti a castigat, duminica, meciul cu Academica Clinceni, scor 3-1, si a obtinut matematic promovarea in Liga 1.

Morar a deschis scorul cu doua minute inaintea pauzei. Oaspetii au egalat prin Ganea in minutul 72, insa acelasi Morar a marcat pentru 2-1 dupa numai un minut. Kusnir a inchis tabela cu un gol in minutul 83 aplaudat la scena deschisa de intreaga asistenta din Giulestei.

Cu toate acestea giulestenii tremura pentru validarea promovarii in urma litigiului pe care clubul l-a avut cu jucatorul Rhema Obed.

Acesta a reclamat Rapidul la FIFA pentru o datorie de 57.000 de euro, datorie pe care cei de la Rapid au achitat-o printr-o hartie trimisa catre FRF.

FIFA solicitase federatiei noastre depunctarea echipei Rapid cu sase puncte in acest sezon.

FRF urmeaza sa ofere verdictul final in zilele urmatoare.