Rapid

Mutu acuză arbitrajul la meciul cu Universitatea Craiova. Fanii i-au cerut demisia

Rapid este singura echipă fără victorie în playoff-ul de Liga 1, iar Adrian Mutu a criticat arbitrajul după 1-3 în deplasare cu Universitatea Craiova.

O criză de rezultate pe care o recunoaște și antrenorul giuleștenilor.

”Suntem într-o criză de rezultate şi încercăm să ieşim Şi azi cred că meciul a fost condiţionat de eliminarea lui Costache în minutul 13, un roşu acordat foarte uşor. E şi decizia proastă la Costache, dar şi să dai două cartoanşe galbene în primele zece minute în terenul advers.

”Arbitrajul a fost slab și ne-a condiţionat tot meciul. Băieţilor nu am ce să le reproşez pentru că au luptat, au avut atitudine”, a declarat Adrian Mutu.

Acesta a comentat si scandările fanilor care i-au cerut să plece de la echipă.

”Scandările suporterilor eu cred că sunt o reacţie la aceste două înfrângeri. Dar dacă e cineva nemulţumit că Rapid a stat tot anul în primele cinci, atunci eu nu am ce să mai spun”, a adăugat Mutu.