FC Brasov

A doua remiza a Brasovului in Antalya

FC Brasov a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul amical cu sarbii de la Novi Pazar, ambele goluri ale stegarilor fiind marcate de achizitiile din aceasta iarna.

Novi Pazar a deschis scorul pentru sarbi in minutul 9, dar Ayhan Guclu a restabilit egalitatea pentru Brasov dupa doar doua minute. Un alt jucator adus in aceasta iarna sub Tampa de brasoveni, Danquah, a inscris la scurt timp de a startul reprizei a doua si a dus Brasovul in  avantaj, dar sarbii au egalat cu cateva minute inainte de final prin Smajovic.

FC Brasov (repriza I): Marinescu - Velayos, Barbu, Cr. Munteanu, Dumbrava - Enceanu, Moraru, Mateiu, I. Popa - Paun, Ayhan.

FC Brasov (repriza a II-a): Mutu - Vagner, Oltean, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Viveiros, Madeira, Iakab, Tatar - Buga, Danquah. In minutul 85 Bruno Madeira a fost eliminat pentru doua cartonase rosii, in locul lui pana la finalul partidei intrand Mateiu.

Formatia antrenata de Adrian Szabo are programat maine un nou meci amical, in compania celor de la Donji Srem.