FC Botosani

Grozavu si-a dat demisia de la Botosani. Patronul are alte optiune

Sursă foto: fcbotosani.ro

Leo Grozavu a renuntat la postul de antrenor al formatiei FC Botosani dupa ce l-a lovit pe atacantul Catalin Golofca dupa schimbarea acestuia.

"Pe langa scuzele de rigoare, vreau sa spun ca-mi dau demisia. Este un gest de onoare, iar decizia este definitiva si irevocabila", a spus Grozavu intr-o conferinta de presa.

Dupa lovitura aplicata lui Golofca antrenorul celor de la Botosani din acel moment declarase ca "nu s-a intamplat nimic".

Golofca, jucator introdus in prima repriza a meciului de la Giurgiu si inlocuit cu sapte minute inaintea finalului, a spus ca nu mai exista cale de mijloc.

"Ori pleaca el, ori plec eu", a spus atacantul celor de la Botosani.

In cele din urma a plecat Grozavu pentru a nu afecta imaginea clubului, dupa cum a mai declarat acesta.

Patronul Valeriu Iftime a declarat la Digi Sport ca la meciul de vineri din prima etapa a playout-ului echipa va fi condusa de secunzi.

Iftime a spus ca vrea mai intai sa vada reactia vestiarului si a suporterilor la meciul cu Poli Timisoara de vineri seara (20:30).

"Nu stiu daca ii accept demisia lui Grozavu", a spus Iftime.