FC Botosani

Bogdan Andone vrea să plece de la Botoșani și lasă de înțeles că nu stăpânește vestiarul: ”În fotbal e posibil orice”

Sursă foto: captura tv prima sport

FC Botoșani a adunat șapte puncte din 12 posibile de la venirea lui Bogdan Andone pe banca tehnică, dar remiza de la Arad i-a lăsat un gust amar tehnicianului instalat în pauza de iarnă.

UTA salvează remiza cu FC Botoșani în inferioritate numerică, cu un gol marcat în minutul 90

Bogdan Andone ridică un semn de întrebare asupra jocului echipei sale, arătând indirect cu degetul spre proprii jucători.

”E greu de acceptat rezultat după jocul din această seară. Poate înainte de meci am fi fost mulțumiți, dacă ne spunea cineva că se va termina egal, dar am pregătit meciul pentru a câștiga.

”Ne-am bătut joc de situații, am avut 3-4 situații singur cu portarul, apoi să iei gol în superioritate numerică. Avem jucători de talie, portar. Voi discuta și cu patronul zilele următoare. În fotbal e posibil orice...

”Cele zece puncte nu sunt suficiente. Nu ne permitem să facem greșeli, pentru că trec etapele, mai pierdem două puncte și la sfârșit o să fim la matineu. Ăsta e adevărul crud, dureros”, a declarat Bogdan Andone la interviul de după meci.