2
Univ.Craiova
Koljic 90' Mitriță 53'

Așa am trăit FC Botoșani - Universitatea Craiova

Am transmis live text în această pagină, duminică de la ora 17:15, meciul FC Botoșani - Universitatea Craiova din etapa a 26-a din Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 25 de ori, de nouă ori s-au impus moldovenii, de 10 ori au câştigat oltenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 12 jocuri - 7 victorii FC Botoşani - 4 remize - un succes Universitatea Craiova.

Singurul succes reuşit de olteni în deplasare: 19 iulie 2020, FC Botoşani - Universitatea Craiova 0-2.

În tur, Universitatea Craiova s-a impus cu 5-1.

19:11

Final de partidă.

90'

Gol Koljic!

Craiova egalează in extremis prin Koljic. Bosniacul a reluat din șase metri centrarea lui Căpățână pentru 2-2.

90'

Mekvab­ishvili (Craiova) trage din marginea careului puțin pe lângă poartă.

56'

Craiova domină jocul în aceste momente și portarul Ureche are o intervenție salvatoare.

53'

Gol Mitriță!

Universitatea Craiova reduce din diferență prin Mitriță care găsește de această dată poartă cu un șut din marginea careului.

52'

Baiaram cade în careul advers. Nu se acordă nimic.

49'

Mitriță pătrunde în careu, dar ezită să tragă la poartă și faza se stinge.

46'

Start de repriză secundă.
Markovic a intrat la oaspeți în locul lui Ivan.

18:04

FC Botoșani intră la pauză cu 2-0, după dubla argentinianul Juan Kaprof.

45'

Mateiu vede cartonașul galben și va fi suspendat etapa următoare în meciul cu FC Voluntari.

41'

Gol Kaprof!

Eroare majoră în apărarea Craiovei, iar Kaprof profită de situație și marchează pentru 2-0.