0
0
Otelul

Așa am trăit FC Botoșani - Oțelul

Etapa a 6-a din Liga 1 a continuat, sâmbătă, de la ora 17:00, cu duelul singurelor echipe care n-au reușit nicio victorie în actualul sezon, FC Botoșani și Oțelul Galați.

84'

Până la urmă golul rămâne anulat.

84'

Faza e analizată de VAR.

84'

Botoșani marchează, dar din nou golul e anulat pentru offside.

79'

Ducan iese din careu și-l încurcă pe Dimitrov. Bulgarul a avut o nouă fază prin care putea debloca tabela.

69'

Dimitrov, nou intrat la Oțelul, irosește o fază de contraatac.

64'

Nu mai puțin de șapte cartonașe galbene acordate până acum. Ultimul avertizat e Lopez de la Oțelul.

61'

Jocul continuă fără nicio decizie la faza de mai devreme.

58'

Fază de penalty la intervenția lui Zhelev asupra lui Camara. Jocul a continuat, dar faza e verificată de VAR.

46'

Dublă înlocuire la Oțelul. Au intrat Tănasă și Frederic. Au rămas la vestiare Cîrjan și Bodișteanu.

46'

17:55

Se termină prima repriză. Una săracă în faze de poartă, cu un gol anulat gazdelor.

45'

Prima repriză e prelungită cu 7 minute.

44'

În cele din urmă golul a fost anulat pentru offside. Rămâne 0-0 la Botoșani.

43'

Meciul e oprit pentru analiza VAR. Faza e la limită.

42'

Camara trimite în poartă pentru 1-0, dar fanionul e ridicat de la margine pentru un offside.

39'

Pinson urcă pe zona centrală și trage pe lângă poarta Oțelului.

32'

Camara irosește cea mai mare ocazie de până acum. Singur cu portarul, jucătorul gazdelor trage în Stoian.

1'

Start de partidă.

17:01

Echipele de start:

FC Botoşani: Ducan - Ţigănaşu, Mutombo, Pius, Friday - Dican, Florescu, Zabou - Cărăuşu, Pinson, Camara.

Oţelul Galaţi: Stoian - Adăscăliţei, Yabre, Lovric, Zhelev - Cisotti, Varela, Jardan - Al. Pop, Cîrjan, Bodişteanu.

12:55

Avancronica

Pentru Otelul Galați este meciul cu numărul 900 în prima ligă a României.

FC Botoşani şi Oţelul s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de patru ori, de două ori s-au impus gazdele din acestă rundă, un joc a fost câştigat de gălăţeni, iar o partidă s-a terminat la egalitate, anunță LPF.

Cea mai recentă dispută directă: 14 martie 2015, FC Botoşani - Oţelul 1-1, goluri marcate de M. Croitoru şi J. Hamroun.

Oțelul a scos două remize în cele două deplasări din acest sezon, 0-0 cu Universitatea Craiova și 1-1 cu Sepsi.