1
FCU 1948
Bauza 45'

Așa am trăit FC Botoșani - FCU 1948

Etapa a 4-a a continuat, sâmbătă, cu meciul FC Botoșani - FCU 1948, live text în această pagină de la ora 18:30.

20:55

Final de partidă.

78'

Ocazie de gol ratată de FCU prin Chițu.

60'

Popa se opune golului la reluarea lui Camara, apoi Dican trimite pe lângă poartă.

59'

Lovitură liberă pentru Botoșani din marginea careului advers.

46'

Bauza trimite în bară la 20 de secunde după începutul reprizei secunde.

46'

Se reia partida.

19:33

FCU conduce cu 1-0 după prima repriză.

45'

Golul este validat de VAR, se fluieră reluarea partidei doar pentru a se fluiera din nou. Pauză la Botoșani după o repriză care a durat 60 de minute.

45'

Gol Bauza!

FCU deschide scorul prin Bauza în al 14 minut de prelungire din prima repriză. Reluare din cădere la colțul lung.

45'

Ratare mare pentru Pinson în al 9-lea minute de prelungire al primei reprize.

40'

Jocul este reluat după zece minute de analiză din partea VAR-ului. Decizia e că nu a fost henț.

30'

Penalty solicitat de gazde la un presupus henț comis de Paramatti. Faza e analizată de VAR.

27'

Botoșani aproape de gol după un corner. Roman reia cu capul pe poartă și Sidibe respinge de pe linia porții în corner.

19'

Chițu trimite peste poartă din 6-7 metri la centrarea lui Sidibe.

1'

A început meciul de la Botoșani.

18:12

FC Botoșani: Ducan – Mutombo, Dican, Șeroni, J. Pius – Cioiu, Ed. Florescu, Olinga – Cărăușu, M. Roman II, Pinson.

FCU 1948: R. Popa – Compagnucci, Henriques, Paramatti, Van Durmen – Asamoah, V. Achim – Sidibe, Bauza, Bahassa – A. Chițu.

12:06

Avancronica

FC Botoşani şi FC U Craiova 1948 s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte două victorii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă s-a încheiat 0-0, la Botoșani.

Ambele echipe se află în căutarea primei victorii din noua ediție de campionat.