1
FCSB
Lixandru 23'

Așa am trăit FC Botoșani - FCSB

Urmăriți live text în această pagină meciul FC Botoșani - FCSB (sâmbătă, de la ora 21:30). Un meci care contează pentru etapa a 12-a în Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 24 de ori în principala competiţie internă, de 18 ori s-au impus roş-albaştrii bucureşteni, un joc a fost câştigat de botoşăneni, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Unicul succes din contul moldovenilor: 29 iulie 2019, FCSB - FC Botoşani 0-2 (antrenori Bogdan Andone / Marius Croitoru).

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat: 19 decembrie 2022, FCSB - FC Botoşani 1-0, gol înscris de Florinel Coman.

23:24

Final de partidă. Trei puncte pentru FCSB la Botoșani.

90'

Ocazie de gol pentru gazde ratată de Mouadib după un corner. Minge respinsă de Târnovanu cu piciorul.

88'

Ovidiu Popescu se alege cu un galben pentru un fault din spate la Pinson.

86'

Ducan se opune unui șut trimis de Octavian Popescu din afara careului. Mingea se duce țintă în vinclu.

85'

Corner pentru Botoșani la o minge pe care Pinson a încercat să o trimită în fața porții.

79'

Olaru ajunge la finalizare în careul advers după un atac pozițional. Iese Ducan și blochează încă o dată.

74'

Ngezana intervine decisiv prin alunecare asupra lui Florescu.

49'

Florescu primește în centrul careului și trimite peste poartă. Șansă mare pentru Botoșani.

46'

A început repriza secundă.

22:25

FCSB intră cu 1-0 la pauză.

43'

Coman încearcă un dribling în plus și este blocat de Ducan.

40'

Galben încasat de Șeroni.

39'

Corner pentru gazde și Dican reia pe plasă.

37'

Târnovanu respinge în corner șutul lui Friday.

31'

Ngezana blochează șutul trimis de N'Goma, apoi Olaru trimite mingea departe de propriul careu.

23'

Gol Lixandru!

Coman centrează pe bara a doua și Lixandru sparge gheața în tricoul FCSB.

22'

Ducan respinge în corner o minge trimisă de Coman din apropiere.

19'

Ducan respinge în față mingea șutată de Coman. Balonul ajunge la Băluță care trimite pe lângă poartă.