4
0
Farul

Așa am trăit FC 1948 - Farul

Un nou meci din Liga 1 a fost live text în această pagină, duminică, de la 21:30. Echipa lui Adrian Mititelu a primit vizita campioanei Farul, formație recent eliminată din cupele europene.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus constănţenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă a avut loc pe 28 octombrie 2022, FC 1948 - Farul scor 1-2.

Farul este echipa care a folosit cei mai mulţi fotbalişti în ediţia curentă - 30, anunță LPF.

23:23

Final de partidă.

90'

Doar al doilea șut pe poartă expediat de Farul în acest meci.

80'

Gol Bauza!

Scorul devine 4-0 după ce marchează și Bauza. Farul e KO la Craiova.

70'

Baeten aproape de 4-0. Blochează Aioani cu piciorul, după care prinde mingea.

58'

Gol Van Durmen!

Van Durmen duce scorul la 3-0 cu un șut din interiorul careului.

45'

Start de repriză secundă.

22:21

Echipa gazdă intră cu 2-0 la pauză.

45'

Gol Albu!

Chițu primește în careu cu spatele la poartă, dar reușește să scoată mingea pentru șutul lui Albu. Echipa lui Mititelu se desprinde la 2-0 chiar înaintea pauzei.

40'

Vînă aproape de gol. Mingea e blocată și va fi corner pentru Farul.

35'

Ocazie ratată de gazde pe contraatac prin Bauza.

23'

Munteanu întoarce mingea pentru șutul lui Grameni din afara careului. Acesta nu prinde poarta.

20'

Oltenii deschid scorul prin Van Durmen. A fost o centrare din dreapta si Van Durmen, nemarcat, trimite cu capul în poartă pentru 1-0.

14'

Mazilu apare din nou la finalizare. Trage din prima pe lângă poartă.

10'

Mazilu intră în careu și caută colțul scurt. Mingea e respinsă de Popa în corner.