Farul - U Cluj 1-1. Primul egal al sezonului pentru campioană

Echipele Farul Constanța și Universitatea Cluj au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat, sâmbătă seara, în etapa a 13-a din Liga 1.
Clasamentul actualizat după meciul de la Ovidiu.

Cîmpanu a deschis scorul în minutul 17 cu o reluare din interiorul careului, profitând de o ieșire greșită a portarului Aioani.

În minutul 33 cei de la Farul au ratat o mare ocazie prin Munteanu. Acesta a primit de la Budescu în șase metri, o pasă spectaculosă cu exteriorul, dar a trimis mult peste poartă.

Același Budescu a pasat decisiv pentru golul egalizator marcat de Băluță, în minutul 66.

U Cluj ajunge la cinci meciuri fără înfrângere în campionat, interval în care a obținut două victorii și trei remize.

Pentru Farul este primul egal din actualul sezon competițional.

Caseta tehnică

Farul: Aioani – D. Sârbu, K. Boli, Larie (Rivaldinho 46), Kiki – T. Băluţă, Artean, Grameni (Borgnino 60) – Mazilu (E. Sali 71), L. Munteanu (N. Grigoryan 60), Budescu. Antrenor: Gheorghe Hagi.

U Cluj: P. Iliev – D. Oancea, Masoero (G. Miron 46), B. Mitrea, Chipciu – Doukoure (E. Manu 77), Bic – G. Cîmpanu (G. Simion 59), Nistor, Ianis Stoica (R. Silaghi 81) – D. Popa (V. Gheorghe 60). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Mazilu 26, Kiki 64 / I. Popa 55, Chipciu 71.

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene.