Farul provoacă Oțelului a doua înfrângere din sezon

Campioana Farul Constanța s-a impus cu 1-0, duminică, pe terenul nou-promovatei Oțelul Galați, în etapa a 12-a din Liga 1.
Cum arată clasamentul actualizat după meciul de la Galați

Ionuț Larie a marcat unicul gol al meciului după o centrare din corner livrată de Constantin Budescu, cu 12 minute înaintea finalului.

La 0-0, în minutul 18, Oțelul a ratat deschiderea scorului prin Lovric, jucător care a trimis în bara transversală.

Dur-Bozoancă s-a remarcat apoi într-o fază unu contra unu cu atacantul oaspeților Luis Munteanu.

Caseta tehnică

Oțelul: Dur Bozoancă - A. Rus, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva - Cisotti, Ariel Lopez (Zivulic 54), Jardan (Samuel Teles 61) – Maciel (Adăscăliţei 88), Fatai (G. Cîrjan 87), Latouchent (Zhelev 60). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Farul: Aioani – Sîrbu (Dussaut 74), Larie, M. Popescu (K. Boli 61), Kiki - T. Băluţă, Artean (Vînă 83), Grameni – Mazilu (Rivaldinho 61), L. Munteanu, Budescu (Gustavo Marins 83). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: M. Popescu.

Arbitri: Andrei Florin Chivulete - Sebastian Eugen Gheorghe.