1
Hermannstadt
Alhassan 90'

Așa am trăit Farul - Hermannstadt

Arena din Ovidiu a găzduit sâmbătă seara, de la 21:00, duelul dintre campioana Farul și Hermannstadt, meci din etapa a 16-a în Liga 1. Partida a fost live text în această pagină.

Gheorghe Hagi are mari așteptări de la retur: ”Să obținem mai multe victorii”

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 12 ori în principala competiţie internă, de cinci ori s-au impus constănţenii, de trei ori au câştigat ardelenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

În stagiunea precedentă, Hermannstadt a fost echipa care i-a luat patru puncte viitoarei campioane, 0-0 în deplasare şi 4-0 pe teren propriu, în chiar primul meci jucat pe arena modernizată din Sibiu (10 decembrie 2022).

Cea mai recentă confruntare directă din campionat a avut loc pe 15 iulie 2023: Hermannstadt - Farul 0-1, gol marcat de Constantin Grameni.

22:54

Feșnic fluieră finalul meciului.

90'

Corner pentru Farul la ultima fază a meciului.

90'

Gol Alhassan!

Hermannstadt egalează prin Baba Alhassan la doar al doilea șut pe poartă pentru sibieni.

86'

Artean (Farul) primește cartonașul galben pentru o intrare din spate asupra lui Iancu și va fi suspendat în meciul de la Voluntari.

84'

Rivaldinho obține lovitura liberă în jumătatea adversă.

83'

Pasă simplă greșită de Sali pentru Rivaldinho. Doi jucători intrați în partea secundă la Farul.

77'

Băluță (Farul) și Bejan (Hermannstadt) sunt avertizați de Feșnic.

67'

Budescu (Farul) e al doilea jucător avertizat din meci.

66'

Alhassan trage peste poartă.

46'

Start de repriză secundă.

21:50

1-0 pentru Farul la pauză după o primă repriză în care cei de la Hermannstadt n-au avut niciun șut pe poartă.

44'

Mihai Popescu (Farul) este primul jucător avertizat din acest meci pentru o intrare cu talpa.