1
0
FCU 1948

Așa am trăit Farul - FCU 1948

Etapa a 23-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu duelul dintre Farul Constanța și FCU 1948. Meciul a fost live text în această pagină.

În tur, echipa din Bănie a administrat campioanei din sezonul trecut o înfrângere aspră, scor 4-0. Au marcat Benjamin van Durmen, Dragoş Albu, William Baeten şi Juan Bauza.

Farul a început anul cu victorie chiar la Craiova în fața celor de la Universitatea, scor 2-1.

De cealaltă parte, FCU a fost învinsă de Rapid, în Giulești, cu 4-3, după ce a condus cu 1-0 și 2-1.

21:54

Final de partidă.

66'

Ocazie ratată de Farul pe contraatac prin armeanul Grigoryan. Acesta e blocat de Gurău.

63'

Gurău reține șutul lui Rivaldinho din afara careului.

62'

Vînă centrează pentru Rivaldinho, acesta reia cu capul pe lângă poartă.

46'

A început repriza secundă.

20:48

Pauză la Ovidiu. Farul intră cu avantaj de 1-0.

41'

Chițu aproape să-i fure mingea lui Larie. Ar fi rămas singur cu Buzbuchi.

29'

Mare ocazie ratată de Farul prin Munteanu.

9'

Gol Deaconu!

Readus în campionatul României de Farul în iarna acestui an, Ronaldo Deaconu deschide scorul pentru ”marinari”.

2'

Incredibilă ocazie ratată de Farul prin Munteanu. Acesta nu l-a putut învinge din câțiva metri pe Gurău, acesta respingând cu o mână.