Efectul Dorinel Munteanu: Concordia Chiajna castiga la Botosani!

Debut cum nu se poate mai bun pentru fostul international Dorinel Munteanu pe banca echipei Concordia Chiajna, victorioasa in deplasare cu FC Botosani, scor 2-0, intr-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1 Betano.

Marc a deschis scorul in minutul 32 dupa o centrare de la coltul terenului, iar Guessan a majorat diferenta in secventele de final ale primului mitan.

Costel Enache, antrenorul gazdelor, a fost trimis in tribuna pentru proteste in finalul reprizei, iar la final spectatorii i-au cerut demisia!

In partea secunda Concordia s-a inchis in propria jumatate si singura ocazie a gazdelor a venit dintr-o lovitura libera. Ongenda a trimis putin peste poarta.

FC Botoşani: Brînză – Karaboue, Burcă, Piţian (Miron ’46), Dumitraş – Rodriguez, Enriko Papa (Florescu ’56) – Golofca, Ongenda (Brekalo ’78), Fabbrini – M. Roman. Antrenor: Costel Enache

Concordia Chiajna: Greab – G. Matei, Leca, Marc, Fota – Prepeliţă, Gorobsov – Grădinaru, Nivaldo (Ivanovici ’56), R. Deaconu (Cristescu ’88) – Guessan (Batin ’71). Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Papa ‘2, Rodriguez ’44, Fabbrini ’88, Golofca ‘90+2 / Matei ’43, Gorobsov ’57, Leca ’67, Prepeliţă ’86, Greab ’90

Arbitru:  Lucian Rusandu.