Dinu si Cleiton au marcat pentru victoria celor de la U Cluj

Formatia Universitatea Cluj a învins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Viitorul Constanta, într-un meci contând pentru etapa a IV-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Dinu '1 si Cleiton '77, respectiv Dica pentru Viitorul '90+3.

U Cluj a deschis scorul înca din minutul 1, când Cleiton a centrat de pe dreapta iar Viorel Dinu a înscris cu capul din careu.

Cleiton a majorat avantajul în minutul 77, când a marcat cu un sut de la marginea careului.

Nicolae Dica a redus din diferenta în minutul 90+3, dupa ce a înscris cu capul la un corner de pe stânga.

Universitatea Cluj: Balauru - Krumov, Szilagyi (Da Silva '46), Christou, Mendy - V. Gheorghe, Muzac (Patrascu '62) - Dos Santos, Dinu, Paulinho (Toba '76) - Cleiton. Antrenor: Cristi Dulca

Viitorul Constanta: Vâtca - Mladen, Bejan, Larie, Turcu (Lazar '66)- Benzar, Onicas, Cârstocea (Albu '46) - Iancu, Cristea (Dica '76), Chitu. Antrenor: Catalin Anghel.

Cartonase galbene: Paulinho '38, V. Gheorghe '39, Muzac '59, Mendy '70, Toba '86 / Mladen '31, Iancu '72

Meciul a fost arbitrat de Catalin Popa, ajutat de Ciprian Damsa si Gabriel Stroe.