Dinamo

Inca un esec pentru cainii rosii in amicale

Dinamo a pierdut o noua partida amicala în cantonamentul din Austria, fiind învinsa de Mlada Boleslav din Cehia cu 1-0. Acesta este al treilea amical pierdut de trupa lui Dario Bonetti în aceasta vara.

Dupa înfrângerile cu Ludogorets (1-3) si SV Grodig (0-3), Dinamo a gustat din nou amarul gust al înfrângerii în cantonamentul din Austria. Desi Dario Bonetti a folosit în partida de pregatire cu echipa din Cehia cei mai buni jucatori pe care i-a avut la dispozitie, formatia din Stefan cel Mare a parasit terenul cu capul plecat.

Desi au avut câteva sanse de a deschide scorul în prima repriza, dinamovistii nu au profitat de ele si s-au întrecut în erori personale sau de grup. Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 66 de Mares, care mai avusese doua sanse de a marca înainte de a deschide scorul.

Dinamo a început meciul cu: Naumovski - Rus, Nica, Luchin, Pulhac - Boubacar, C. Munteanu, Musat, Danciulescu - Niculae, Alexe