Dinamo

Dinamo, victorie in amicalul cu Zimbru Chisinau. Ce l-a suparat pe Uhrin

Echipa Dinamo Bucuresti a castigat cu 2-0 amicalul disputat, sambata, pe teren propriu in compania echipei moldovene Zimbru Chisinau.

Chrstian Irobiso a marcat cu sapte minute inaintea pauzei primul sau gol in tricoul lui Dinamo, iar Gabriel Moura a inchis tabela, in minutul 67.

In pofida succesului inregistrat, antrenorul Dusan Uhrin jr. s-a declarat nemultumit de jucatorii sai.

Tehnicianul ceh a fost suparat dupa ce portarul Mihai Esanu a fost eliminat in minutul 41, iar Gabriel Torje si-a lovit un adversar cu capul.

“Practic am repetat greselile din campionat. A fost o victorie buna, dar in repriza a doua n-a fost fotbal pentru mine, pentru ca am jucat in inferioritate numerica si am facut multe schimbari”, a declarat Uhrin dupa meci.

Cele doua echipe au intrat pe teren cu un mesaj comun: “Libertate si pace in Ucraina”.