Dinamo

Dinamo se redresează în amicale și pregătește debutul istoric din Liga 2, pe 4 august

Dinamo București se antrenează pentru revenirea în Liga 1. Sâmbătă, „cîinii” au trecut de Tunari într-o partidă amicală, înainte de începerea Ligii 2, de pe 4 august. Roș-albii au câștigat ultimele trei meciuri amicale, după ce le pierduseră pe primele trei.

Dinamo a învins cu 2-0 și totodată a obținut a treia victorie consecutivă în meciurile amicale ale verii. Au marcat în Moura în minutul 49 și Pop în minutul 77.

Roș-albii mai câștigaseră anterior cu Plopeni (2-1) și Popești Leordeni (1-0).

Dinamo va juca pentru prima oară în istorie în Liga 2 pe data de 4 august, pe terenul celor de la Progresul Spartac, de la ora 18:00.