Dinamo

Dinamo nu se regaseste in amicale. Al doilea egal cu o echipa de Liga 3, plus o accidentare grava

Echipa Dinamo Bucuresti a continuat, miercuri, seria partidelor de verificare din pauza de iarna.

“Cainii” au remizat la Buftea cu CSO Plopeni, echipa care activeaza in Seria a 5-a din Liga 3, scor 1-1.

Echipa din esalonul al treilea a deschis scorul in minutul 7 pe fondul unei gafe in apararea lui Dinamo. Portarul Oncescu si fundasul Bena s-au incurcat reciproc la o faza banala.

Dinamo a egalata tarziu, in minutul 90+1, prin Giafer, in urma unei faze de la coltul terenului.

Meciul a fost marcat de accidentarea suferita de Ahmed Bani, in minutul 34, faza la care cate un jucator din fiecare echipa a fost eliminat.

Dinamo remizase in primul amical si cu CS Paulesti (0-0), o alta echipa din Liga 3.

Pentru Dinamo urmeaza jocul amical cu Progresul Spartac (sambata, 28 ianuarie, ora 12:00, stadion Spartac).