Dinamo

Dinamo castiga primul amical din Spania

Sursă foto: fcdinamo.ro

Echipa Dinamo Bucuresti s-a impus, marti, cu 1-0 (1-0), in amicalul sustinut in cantonamentul spaniol contra formatiei chineze Tianjin Teda.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Dorin Rotariu in minutul 24 cu o super executie din marginea careului advers.

Tianjin Teda a ratat egalarea cu 12 minute inaintea finalului dupa o lovitura libera executata din afara careului. Portarul dinamovist Penedo a respins in fata si un chinez aflat in urmarirea balonului a reluat pe langa poarta.

Antrenorul Ioan Andone a inceput meciul in formula: rănescu - Romera, Nedelcearu, Maric, Filip - Busuladzic, Nistor - Hanca, Palic (c) ,Rotariu – Nemec.

Au mai jucat: Penedo, Popescu, Corbu, Dudea, Olteanu, Popa, Tîrcoveanu, Oliva, Ciobotariu, Gheorghe.

Andone, multumit

“Pentru primul meci e bine. Sunt multumit de jucatori. Am jucat mai bine decat adversarul, avand in vedere nivelul de pregatire pe care il avem. Vrem sa castigam fiecare meci”, a spus Andone la Dolce Sport dupa victoria cu Tianjin Teda.