Dinamo

Dinamo, batuta de Neftchi Baku

Seria de esecuri înregistrata de dinamovisti în amicale pare sa nu se mai termine, trupa lui Dario Bonetti a încasat-o în Austria si de la Neftchi Baku cu 2-0.

Dinamo a ajuns la a sasea partida consecutiva fara victorie din campania de amicale din aceasta vara, dupa ce a pierdut si meciul de pregatire cu Neftchi Baku.

Cel mai bun jucator al azerilor a fost o mai veche cunostinta a dinamovistilor, fostul atacant al Universitatii Craiova, Julius Wobay. Acesta a pasat decisiv la primul gol al azerilor din prima repriza si si-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 55, când a înscris pentru 2-0.

Dinamo a început meciul cu: Balgradean - Rus, Luchin, Grigore, Pulhac - Boubacar, Issa Ba, Munteanu, Alexe, Marius Niculae, Danciulescu.