0
0
Poli Iasi

Dinamo rămâne fără victorie în ultimele opt etape

Echipele Dinamo și Poli Iași au terminat la egalitate, scor 0-0, vineri seara, într-un meci disputat pe Arena Națională, în etapa a 14-a,

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 21 de ori în principala competiţie internă, de nouă ori au câştigat bucureştenii, de şapte ori s-au impus moldovenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Ieşenii rămân fără victorie pe terenul dinamoviştilor, palmaresul acestora cuprinzând doar patru remize în 11 deplasări.

Dinamo n-a mai câștigat de opt etape în Liga 1 și rămâne penultima în clasament.

Dinamo: Golubovic - Cr. Costin, Lucas Araujo, Homawoo, Amzăr – Iglesias (N. Roşu 60), Bena (Larrucea 60), C. Ilic – Ghezali (Hakim Abdallah 64), Goncalo Gregorio (I. Roşu 79), Politic. Antrenor: Ovidiu Burcă.

Poli Iași: S. Lung - Martac, Samayoa, Marchioni, R. Ispas – Bordeianu (Tincu 90+2), Stefanovici (Fl. Ilie 79) – Harrison (A. Gheorghiţă 73), A. Roman (C. Itu 79), R. Ion (Jatoba 46) - S. Buş. Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Politic 77, Larrucea 82 / Marchioni 6, A. Roman 56.

Arbitri: Rareş George Vidican - Laszlo Imre-Bucsi, Ionel Valentin Dumitru.

22:32

Final de partidă.

90'

Galben încasat de Roșu în prelungirile partidei.

89'

Ilic reia cu capul pe lângă poarta ieșenilor după un corner.

77'

Politic vede cartonașul galben. Este primul jucător avertizat de la Dinamo.

56'

Cartonaș galben încasat de Roman.

49'

Bordeianu șutează peste poartă.

46'

Start de repriză secundă.

21:22

0-0 la pauză.

26'

Ocazie ratată de oaspeți prin Harrison. Mingea e respinsă peste poartă de Golubovic.