Dinamo obține primul punct de la revenirea în Liga 1. Nu scapă de ultimul loc

Echipele Universitatea Cluj și Dinamo au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat, sâmbătă seara, la Mediaș, în etapa a 4-a din Liga 1.
Așa am trăit U Cluj - Dinamo

Dinamo a deschis scorul prin Politic, în minutul 15, după o pătrundere spectaculoasă a acestuia în careul gazdelor.

La 0-0, cei de la U Cluj au ratat o mare ocazie prin Chipciu, jucător care a tras din 7-8 metri în plasa laterală, după ce reușise să-l culce pe Ricardo Grigore ca la amatori.

Șepcile Roșii au restabilit egalitatea la șase minute după pauză prin fostul dinamovist Popa. Acesta a pus capul la centrarea lui Vătăjelu, după ce i-a luat fața lui Moura.

Popa a ratat apoi o mare ocazie printr-un șut de la distanță, în minutul 72, portarul Golubovic respingând cu o mână peste poartă.

Dinamo rămâne pe ultimul loc în clasament după acest rezultat, în timp ce U Cluj ajunge la cota cinci puncte și rămâne pe locul 9.

Caseta tehnică

U Cluj: Gorcea – R. Dimitrov, Miron, Al. Mitrea, Vătăjelu – Bic (Calcan 83), I. Filip, Nistor - D. Popa, I. Stoica (Hofman 73), Chipciu. Antrenor: Anton Petrea.

Dinamo: Golubovic – C. Costin, Giafer, R. Grigore, de Moura (Amzăr 74) - Larrucea – A. Bani, Iglesias (Gregorio 67), N. Roşu (Bena 83), Politic – C. Ţîră (Hakim Abdallah 67). Antrenor: Ovidiu Burcă.

Cartonaşe galbene: Mitrea 57 / N. Roşu 52, de Moura 55, Larrucea 58, A. Bani 58, Bena 90.

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Mircea Grigoriu, Sebastian Gheorghe.