Dinamo încheie anul cu victorie în Liga 1

În ultimul meci programat în Liga 1 în acest an Dinamo a învins pe FC Voluntari, cu 1-0, într-un meci disputat pe arena Arcul de Triumf.
Așa am trăit Dinamo - FC Voluntari

Gregorio a marcat unicul gol al meciului, în minutul 90, dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Abdallah.

FC Voluntari rămâne cu o singură victorie pe terenul lui Dinamo, succes obținut în 2020.

În finalul primei reprize ilfovenii au avut un gol anulat pentru offside la Nemec.

Cu zece minute înaintea finalului portarul Fernandez a blocat in extremis în fața lui Gregorio scăpat unu contra unu.

Dinamo încheie anul pe locul 15 în clasament, penultimul, cu 16 puncte.

FC Voluntari se află pe locul 13, cu 24 de puncte.

Caseta tehnică

Dinamo: Golubovic – Lucas de Araujo, Patriche, Homawoo - Cr. Costin (de Moura 82), Ilic (Bena 82), D. Iglesias, Amzăr (Bani 76) – Ghezali (Hakim Abdallah 46), Goncalo Gregorio, D. Politic (C. Ţîră 82). Antrenor: Zeljko Kopic.

FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Carnat (Droppa 87), V. Raţă (Cocian 55), Crepulja, Sigurjonsson (Boboc 87), Aliji - R. Popescu(D. Andrei 37), Nemec. Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: C. Ţîră 71, D. Politic 75, Goncalo Gregorio 90+3.

Arbitri: Andrei Moroiţă - Bogdan Gheorghe, Mihăiţă Necula.