1
0
Hermannstadt

Așa am trăit Dinamo - Hermannstadt

Echipele Dinamo și Hermannstadt s-au înfruntat, marți, de la ora 18:30, într-un meci din etapa a 28-a în Liga 1. Partida a fost live text în această pagină.

Dinamo şi FC Hermannstadt s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 10 ori, de cinci ori s-au impus bucureştenii, de două ori au câştigat sibienii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă din campionatul României a adus şi cea mai mare diferenţă de scor:  Hermannstadt - Dinamo 4-0 (21 octombrie 2023). Balaure a marcat o dublă, celelalte reușite fiind aduse de Al. Jipa şi Baba Alhassan.

20:24

Final de meci. Dinamo se impune cu 1-0.

83'

Faza fixă rămâne fără rezultat.

82'

Lovitură liberă pentru Dinamo.

78'

Patriche aproape de gol cu capul dupa un corner. Mingea e respinsă de Căbuz.

57'

Galben încasat de Butean.

46'

Start de repriză secundă.

19:22

Dinamo intră cu 1-0 la pauză.

41'

Ocazie pentru Hermannstadt la șutul lui Stoica. Mingea e respinsă de pe linia porții de Patriche.