1
FCU 1948
Baeten 61'

Așa am trăit Dinamo - FCU 1948

Echipele Dinamo și FCU 1948 s-au înfruntat, vineri seara, de la ora 21:30, în etapa a 9-a din Liga 1. Meciul programat pe Arena Națională a fost live text în această pagină.

FCU 1948 este neînvinsă în ultimele trei meciuri pe terenul lui Dinamo, iar la ultima confruntare din campionat oltenii s-au impus, cu 2-1, în deplasare.

De atunci a mai fost o confruntare, în toamna anului 2022, în grupele din Cupa României Betano, meci încheiat cu o remiză albă.

De remarcat că cei de la FCU 1948 au cel mai bun atac din Liga 1 la egalitate cu CFR Cluj (18 goluri marcate), dar și cea mai slabă apărare de până acum (18 goluri primite).

23:34

Final de partidă.

80'

Centrare a lui Ilic în careu și Popa scapă mingea în corner.

79'

Padula vede primul avertisment al meciului.

78'

Prima ocazie a lui Dinamo în acest meci îi aparține lui Politic. Șutul acestuia din afara careului e respins de Popa în corner.

61'

Gol Baeten!

FCU 1948 deschide scorul prin Baeten cu un șut de la distanță. Cu câteva momente mai în urmă Van Durmen ratase singur cu Golubovic, însă mingea a rămas în posesia oaspeților și Baeten prinde un voleu de zile mari.

59'

Se mută jocul la cealaltă poartă. Corner pentru FCU.

57'

Offside la șutul lui Bani. Altfel ar fi fost un corner pentru Dinamo.

51'

Acține rapidă a dinamoviștilor. Bani pătrunde în zona centrală și trage peste poartă. Mingea e deviată și Dinamo va avea primul corner din acest meci.