1
0
FC Botosani

Așa am trăit Dinamo - FC Botoșani

Am transmis live text meciul Dinamo - FC Botoșani programat luni seara, ora 20:30, în etapa a 5-a din Liga 1.

22:30

Final de partidă.

90'

Bena intră în locul lui Politic, jucătorul meciului fără doar și poate.

90'

Gol Dican (ag)!

Dinamo marchează prin autogolul lui Dican la șutul lui Politic din lateral stânga în careu.

84'

Amzăr întârzie repunerea balonului de către moldoveni și se alege cu un galben.

84'

S-a reluat jocul între timp. Șeroni ar vrea să reintre și chiar o face până la urmă.

80'

Șeroni, abia intrat pe teren, nu mai poate continua după un duel cu Costin. Dinamovistul s-a ales cu galben, dar la Șeroni e nevoie de înlocuire.

78'

Roman obține lovitura libera în duel cu Politic.

63'

Amzăr ajunge o minge trimisă în careu, dar întoarce doar până în brațele portarului.

62'

Denis Politic trimite spectaculos din voleu în bară! Ar fi ieșit un gol de generic.

46'

Gregorio în locul lui Abdallah la Dinamo.

38'

Cartonaș galben văzut de Dragu.

32'

Ducan intervine decisiv și respinge în lateral șutul lui Politic.

29'

Golubovic reține șutul trimis de Dragu.

25'

Iglesias intră în locul lui Roșu.

15'

Ducan respinge șutul lui Bani din lovitură liberă.

1'

Start de partidă.

20:13

Echipele de start:

Dinamo: Golubovic – G. Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr – Cr. Costin, Larrucea, N. Roșu – D. Politic, Abdallah, A. Bani.

FC Botoșani: Ducan – Mutombo, J. Pius, Țigănașu – G. David, Ed. Florescu, Dican, M. Cioiu – A. Dragu, S. Camara, Pinson.

12:42

Avancronica

Dinamo şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie internă, de opt ori s-au impus bucureştenii, de 10 ori au câştigat moldovenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazdă: 11 meciuri - 5 succese Dinamo - 3 remize - 3 victorii FC Botoşani.