2
Farul
Vînă 90' Budescu 34'

Așa am trăit Dinamo - Farul

Arena ”Arcul de Triumf” a găzduit, vineri, de la 21:00, meciul Dinamo - Farul, partidă din etapa a 10-a în Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 27 de ori în principala competiţie internă. De șapte ori s-au impus bucureştenii, de 13 ori au câştigat dobrogenii, iar alte șapte partide s-au încheiat la egalitate.

Ultimul succes reuşit de bucureşteni din postura de gazde în campionat: 27 octombrie 2019, Dinamo - Viitorul 3-2.

Cea mai recentă dispută directă din campionatul României a avut loc pe 20 decembrie 2021: Dinamo-Farul 0-2. Au marcat Jefte Betancor şi George Ganea.

Gheorghe Hagi vs Dinamo în campionat ca antrenor: 20 de dueluri - 9 victorii Hagi - 4 remize - 7 înfrângeri.

90'

Aioani respinge în corner șutul lui Patriche.

90'

Gol Vînă!

Farul se desprinde pe tabelă după o fază creată de Mazilu și finalizată de Vînă cu șut sub transversală din șase metri.

71'

Golubovic intervine cu piciorul la șutul lui Munteanu din interiorul careului.

63'

Aioani reține șutul lui Politic.

63'

Cartonas rosu !

Farul rămâne în inferioritate numerică. Kiki vede al doilea galben și este eliminat.

62'

Hagi mută imediat după eliminarea lui Kiki. Îl trimite pe Mihai Popescu în locul lui Budescu.